Szlak kościołów drewnianych Regionu Kozła ma charakter typowo edukacyjny i skierowany jest do miłośników pięknej architektury ludowej. Na szlaku znajdują się trzy drewniane, gotycko-renesansowe kościółki urzekające harmonią bryły i bogactwem wnętrz.
Szlak wiodący przez Klępsk, Kosieczyn i Chlastawę ma długość ok. 23 km i najlepiej zwiedzać go korzystając z roweru lub samochodu.
Kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Klępsku został zbudowany w latach 1367-1377. Jest jednonawową budowlą sakralną z węższym prezbiterium posiadającą dobudowaną wieżę o konstrukcji słupowej oraz murowaną zakrystię.
Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chlastawie wzniesiono w 1637 roku i uznaje się go za zabytek klasy "0". Wraz z bramą-dzwonnicą i dawnym cmentarzem tworzy przepiękny zespół sakralny o niepowtarzalnych walorach historycznych.
Kościół Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kosieczynie powstał około roku 1408 i jest po kościele w Tarnowie Pałuckim drugim co do starszeństwa drewnianym kościołem na ziemiach polskich.